66 Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej PTTK
Piła, 16-17 listopada 2019


Zlot został zorganizowany przez Oddziałową Komisję Turystyki Pieszej PTTK w Pile przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Nadleśnictwa Zdrojowa Góra  w Pile. Komandorem był Jacek Markiewicz. Na Zlot przybyli przodownicy turystyki pieszej i sympatycy turystyki pieszej z Oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego oraz województw ościennych. Miejscem zakwaterowania był Hotel "Gromada" w centrum Piły. Wycieczki zlotowe prowadził Jan Balcerzak. Uczestnicy na wycieczkach zlotowych mieli możliwość zdobycia odznaki "Turysta Ziemi Nadnoteckiej".

Podczas narady przodownickiej honorowy przewodniczący Wielkopolskiej Komisji Turystyki Pieszej Jan Sikorski przekazał uczestnikom Zlotu bieżące informacje o działalności w województwie wielkopolskim, o ważniejszych działaniach w zakresie turystyki pieszej w Polsce w minionym roku i planowanych imprezach ogólnopolskich w roku przyszłym. Na naradzie wręczono dyplomy i upominki zasłużonym w turystyce pieszej i organizatorom Zlotu
.

Poruszono również sprawy szlaków pieszych. Zwrócono m.in. uwagę, że tylko niektóre oddziały przekazują informacje o wykonanych pracach znakarskich i brakuje informacji o faktycznym stanie szlaków. Informacje na temat szlaków pieszych uzupełnił przedstawiciel ZG PTTK Paweł Mordal. Ustalono również, że organizatorem 67 Wielkopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej PTTK w dniach 21-22 listopada 2020 roku będzie Oddział PTTK w Środzie.

PRZEBIEG ZLOTU

Sobota 16 listopada 2019

Wyjazd z Piły o godz. 10:30 autokaru z uczestnikami na trasę wycieczki krajoznawczej na trasie: Śmiłowo (zwiedzanie trofeów myśliwskich senatora Henryka Stokłosy) - Kaczory - Miasteczko Krajeńskie - Białośliwie - Osiek n. Notecią (zwiedzanie skansenu kultury ludowej) - Skrzatusz (zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Bazylice Mniejszej). Wieczorem odbyła się prelekcja na temat: "Piła na dawnych fotografiach i kartach pocztowych", a następnie narada przodownicka.

Zdjęcie grupowe uczestników  przy pomniku Stanisława Staszica w centrum Piły

Niedziela 17 listopada 2019

O godz. 8:45 uczestnicy wyszli na trasę wycieczki pieszej po Pile, połączonej ze zwiedzaniem centrum miasta oraz Muzeum Staszica i Muzeum Okręgowego. Zwiedzono również nowoczesne Centrum Światła na terenie dawnych Zakładów Sprzętu Oświetleniowego Polam (obecnie Signify). Zakończenie imprezy nastąpiło o godz. 14:00.

Zobacz też >> >> Pokaz slajdów >> Notatka prasowa

 

Strona główna | Stary Tomyśl '2001 | Zielonka '2003 | Września '2004 | Lubiń '2005 | Piła '2006 | Środa '2007Wągrowiec 2008 | Gniezno 2009

Copyright © Lech Rugała